top of page

O mnie

 

 

 

 

 

Kiedy w 2007 r. po raz pierwszy zetknęłam się z medytacją labiryntu, coś głęboko ukrytego we mnie odezwało się,rezonując z tym archetypowym wzorem: jakby dalekie wspomnienie czegoś dobrze znanego i dawno zapomnianego. We wrześniu 2008 roku pojechałam do Francji na organizowane przez Veriditas seminarium i praktykę medytacji labiryntu w największym istniejącym średniowiecznym labiryncie, znajdującym się w gotyckiej katedrze Notre-Dame w Chartres. Seminarium "Walking the sacred path. Three questions of life", zbudowane wokół tematu i legendy Persifala oraz poszukiwań Świętego Graala, prowadziła Lauren Artress.

Ta wyprawa była jednym z najbardziej niezwykłych doświadczeń w moim życiu. Doświadczyłam na sobie, jak potężnym narzędziem transformacji jest labirynt, jak głęboko, dzięki tej praktyce, można doświadczyć siebie, swojego umysłu i sacrum. W labiryncie może zajść wewnętrzna przemiana: zmieniamy się my sami, zmienia się nasze życie. Chylę czoła przed mądrością labiryntu. Chcę dzielić się moim doświadczeniem labiryntu i rozpowszechniać w Polsce wiedzę na temat tego archetypowego symbolu.

Verditas - dbając o wysoki poziom prowadzenia medytacji labiryntu - organizuje treningi Labyrinth Facilitator Training. Veriditas wspierało mnie we wprowadzaniu medytacji labiryntu w Polsce. Ogromne wsparcie otrzymałam także od Roberta Ferre - właściciela warsztatu ręcznego robienia labiryntów i Judy Hopen, która narysowała mój labirynt (malowany następnie przeze mnie). Zapraszam wszystkich do szczególnej przestrzeni, jaką jest labirynt.

Sylwia Hanff jestem facylitatorką pracy z labiryntem (Labyrinth Facilitator Training - Veriditas/USA),
nauczycielką jogi (Międzynarodowy Certyfikat KRI, USA), instruktorką improwizacji tańca i symboliki ciała (Dynamiki Tańca i Ruchu, Essen/Niemcy), performerką butoh, choreografką, reżyserką, kuratorką projektów edukacyjnych i kulturalnych. Ukończyłam filozofię na UW. Od ponad 20 lat zajmuję się różnymi technikami rozwoju osobistego i prowadzę warsztaty pracy z ciałem oraz medytacji w ruchu. Pracą z labiryntem zajmuję się od 2007 roku, zajęcia prowadzę od 2009 r.

Więcej informacji o mnie:

SYLWIA HANFF - magister filozofii UW, teoretyczka sztuk performatywnych (zajmuje się Antropologią Teatru i filozofią sztuk performatywnych), pionierka i najbardziej rozpoznawalna polska performerka butoh (butoh uczyła się u największych mistrzów; tańca współczesnego i orientalnego uczyła się na wielu międzynarodowych warsztatach tańca w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech), reżyserka, choreografka, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (dyplom Institut fur Tanz und Bewegungsdynamik), nauczycielka jogi (certyfikat KRI/USA), menadżerka kultury (dyplom Studium Menadżerów Kultury UAM), kuratorka projektów artystycznych oraz z zakresu edukacji artystycznej i kulturalnej, a także projektów społeczno-kulturalnych. Od 20 lat prowadzi współpracę międzynarodową, organizuje wydarzenia artystyczne, a także zaprasza zagranicznych artystów do udziału w swoich projektach. Stworzyła Butohpolis. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh, którego jest Dyrektorką Artystyczna. Na scenie od 25 lat, do tej pory wystąpiła w ponad 40 spektaklach teatrów instytucjonalnych i niezależnych. Od 2002 r. prowadzi Teatr Limen Butoh, w którym stworzyła 25 autorskich spektakli solowych i zespołowych oraz wiele etiud i improwizacji. Do tej pory wystąpiła w bardzo wielu ośrodkach w Polsce i na świecie (USA, Japonia, Francja, Włochy, Holandia, Łotwa). Była aktorką zespołu Warszawskiego Teatru Pantomimy/ Teatr Żydowski w Warszawie, 10 lat współpracowała z Teatrem Narodowym i Operą Narodową. Od 20 lat prowadzi warsztaty pracy z ciałem i ruchem, w tym długoterminowe projekty edukacyjne (mazowiecka nagroda Impuls Kultury’2021 za projekt „Nie wiem kim był Grotowski. Laboratorium kultury czynnej”). Została opisana w książce J. Majewskiej „The Body Revolving Stage. New Dance in New Poland” ( Instytut Teatralny, 2011) oraz w książce „Obecni ciałem. Warsztat polskich tancerzy” Magdaleny Zamorskiej (wydanej w jęz. angielskim pt. Intense Bodily Presence: Practices of Polish Butō przez Peter Lang GmbH, wrzesień 2018). Od wielu lat współpracuje z niezależnymi ośrodkami oraz instytucjami kultury w Warszawie (Instytut Teatralny, Mazowiecki Instytut Kultury, Centrum "Łowicka", CPK Praga Południe, Służewski Dom Kultury) realizując w nich projekty swojego pomysłu. Członkini Zarządu Stowarzyszenia "Akademia Umiejętności Społecznych".
Od 20 lat zajmuje się różnymi technikami rozwoju osobistego i prowadzi warsztaty również we współpracy z innymi trenerami. Facylitatorka pracy z labiryntem jednościeżkowym jako narzędziem rozwoju osobistego (Veriditas Trained Labyrinth Facilitator/USA), od 2009 r. prowadzi zajęcia rozwojowe z użyciem tego narzędzia oraz szkolenia dla animatorów, arteterapeutów, coachów, psychoterapeutów.

 

bottom of page