O mnie

 

 

 

 

 

Kiedy w 2007 r. po raz pierwszy zetknęłam się z medytacją labiryntu, coś głęboko ukrytego we mnie odezwało się,rezonując z tym archetypowym wzorem: jakby dalekie wspomnienie czegoś dobrze znanego i dawno zapomnianego. We wrześniu 2008 roku pojechałam do Francji na organizowane przez Veriditas seminarium i praktykę medytacji labiryntu w największym istniejącym średniowiecznym labiryncie, znajdującym się w gotyckiej katedrze Notre-Dame w Chartres. Seminarium "Walking the sacred path. Three questions of life", zbudowane wokół tematu i legendy Persifala oraz poszukiwań Świętego Graala, prowadziła Lauren Artress.

Ta wyprawa była jednym z najbardziej niezwykłych doświadczeń w moim życiu. Doświadczyłam na sobie, jak potężnym narzędziem transformacji jest labirynt, jak głęboko, dzięki tej praktyce, można doświadczyć siebie, swojego umysłu i sacrum. W labiryncie może zajść wewnętrzna przemiana: zmieniamy się my sami, zmienia się nasze życie. Chylę czoła przed mądrością labiryntu. Chcę dzielić się moim doświadczeniem labiryntu i rozpowszechniać w Polsce wiedzę na temat tego archetypowego symbolu.

Verditas jest jedyną organizacją na świecie, która - dbając o wysoki poziom prowadzenia medytacji labiryntu - organizuje treningi Labyrinth Facilitator Training. Veriditas wspierało mnie we wprowadzaniu medytacji labiryntu w Polsce. Ogromne wsparcie otrzymałam także od Roberta Ferre i Judy Hopen, właścicieli warsztatu ręcznego robienia labiryntów. Zapraszam wszystkich do szczególnej przestrzeni, jaką jest labirynt.

Sylwia Hanff


Sylwia Hanff - mgr filozofii UW, facylitatorka medytacji labiryntu (Veriditas Trained Labyrinth Facilitator/USA), nauczycielka jogi kundalini (Międzynarodowy Certyfikat KRI, USA); od 20 lat zajmuje się różnymi technikami medytacji i rozwoju osobistego; tancerka butoh; butoh uczyła się u największych mistrzów; choreografika i reżyserka teatru tańca, choreoterapeutka, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (certyfikat Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen); tancerka-mim; tańca współczesnego i orientalnego uczyła się na wielu międzynarodowych festiwalach i warsztatach tańca w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii; tańczyła w międzynarodowych projektach tanecznych; była aktorka zawodowego zespołu Warszawskiego Teatru Pantomimy, 10 lat współpracowała z Teatrem Narodowym i Operą Narodową, współpracuje z teatrami fizycznymi; założyła i prowadzi Teatru LIMEN; menadżerka kultury (dyplom Studium Menadżerów Kultury UAM).